Nože Dellinger

Kanetsugu ZUIUN Kirituke SG2 Special Edition

single-image

Damaškové nože ze série “ZUIUN Kirituke SG2 Special Edition” byly vyrobeny ke 100. výročí japonského výrobce nožů Kanetsugu. Nožíř Kanetsugu začal vyrábět kuchyňské a kuchařské nože v Japonsku již v roce 1918. Jeho dávným předkem byl slavný Samurai Kanetsugu, který žil v letech (1336-1392).

Damaškové nože ze série ZUIUN Kirituke SG2 Special Edition jsou broušeny po obou stranách. Řezné jádro těchto překrásných kuchyňských nožů ZUIUN je z práškové oceli SPG2, které je vloženo mezi 62 vrstev nerezové damaškové oceli. Tvrdost jádra z práškové oceli SPG2 je 63 HRC (Rockwellů). Výsledkem této kombinace je damašková ocel s vynikajícími řeznými vlastnostmi. Dokonale vyvážená, přesně zúžená čepel japonského tvaru s třpitivým damascénským vzorem minimalizuje tření při řezu a zabraňuje přilepení krájeného materiálu k čepeli. Damascénský vzor kuchyňských nožů ZUIUN Kiritsuke SG2 Special Edition připomínající mraky na obloze je jedinečný, neopakovatelný a stane se symbolem Vaší individuality.

Popis čepeli z práškové oceli SPG2

Ostrost: Hamaguriha (konvexní hrana) vynikající prášková ocel SPG2 je broušena do tvaru „hamaguri-ba“, stejně tak jako japonské meče. Tímto je zaručena dokonalá ostrost a trvanlivost ostří.
Tepelné zpracování: „Sub-Zero proces“ speciální chlazení (kalení) ostří na teplotu více jak -70 °C, poskytuje velmi vysokou tvrdost a houževnatost.

7 hranná (heptagonová) rukojeť v japonském stylu

Tato rukojeť poskytuje perfektní kontrolu nad řezem a efektivní podporu při krájení. Ebenové dřevo pakka-wood je díky vysoké vrstevnatosti přirozeně odolné a tvarově stabilní. Ozdobný čep rukojeti je decentní asijsou zdobnou metodou. Dokonalé vyvážení kuchyňských nožů ZUIUN přináší komfort a zamezí únavě ruky. Nože Kanetsugu ZUIUN plně uspokojí vaši touhu po precizním nástroji japonského původu.

Dřevěná dárková krabička

Kuchyňské nože ze série ZUIUN Kiritsuke SPG2 Special Edition jsou uloženy v překrásné dřevěné krabičce, která ještě vyzvedne krásu těchto jedinečných japonských nožů. V buddhistickém rčení znamená „Zuiun“ oblak, který se jeví jako dobré znamení. Je to nejlepší možné jméno pro sérii nožů vyrobených ke 100. výročí společnosti Kantesugu Seki Japan.

Mohlo by se Vám líbít